Se cvičením pilates jsem začala pár měsíců po porodu, kdy jsem hledala nějakou možnost k odreagování se. Spolu s tím jsem však našla i každý "nepodstatný" sval v těle, o kterém jsem naposledy slyšela v hodinách anatomie. Cvičení mi pomohlo dostat se do lepší formy, ale především mě motivuje v každodenním životě, více se soustředím na správné napřímení a sezení. Určitě mohu doporučit i právě probíhající online lekce.

Jana F., lékařka, Zlín

Naučila jsem se více vnímat své tělo a uvědomit si, že i drobné pohyby při cvičení, které nemusejí být pro ostatní ani pozorovatelné, mohou být účinnější než cviky s většími rozsahy nebo silou.

Po cvičení se cítím mnohem lépe a uvolněně jak po fyzické, tak po psychické stránce. Po několika sériích lekcí taky pociťuju zlepšení při běžných denních činnostech nebo také jiných sportovních aktivitách.

Rozhodně bych cvičení doporučila všem, kteří chtějí zdravě cvičit. Linda skvěle přizpůsobí obtížnost cviků vašim dovednostem a možnostem, během cvičení koriguje případné nedostatky. Ze začátku pracuje na samotných základech, na kterých lze cvičení postavit, s postupem času jsou cviky složitější, a je tedy možné se neustále zlepšovat. 

Adéla B., fyzioterapeutka, Zlín

První kurz byl pro mě, jako naprostého začátečníka a zvídavého člověka, jasná volba a nezbytnost.

Když začínám s novým druhem sportu/pohybu, chci si být jistá, že cviky provádím správně, aby z nich tělo mohlo profitovat co nejvíce.

Esenciální cviky jsou zde jasně vysvětlené a  výborně anatomicky znázorněné. Během cvičení mám radost z toho, že vím které svaly zapojit, a na co se zaměřit/dát pozor  – no prostě, hýbat se vědomě :-). 

Hned první lekce byla tvrdá srážka s realitou, kdy jsem zjistila, že mé celkové držení těla,  jak ve stoje, tak v sedě je naprosto špatně...Ale od té chvíle jsem ji byla jistá, že chci vědět víc a pracovat na sobě.

Teď neuplyne jediná hodina, kdybych si nevzpomněla na to, že se mám srovnat, a hlavně vím, jak se správně srovnat, nemluvě o zapojení středu těla.

Kurz je pro mě skvělý zdroj informací a výborný odrazový můstek do budoucna pro další lekce. 

Pokud toužíte po pohybu a zároveň po nových vědomostech, neváhejte a zkuste taky!

Jana O., finanční asistentka , Lucemburk

Po druhém porodu jsem se ve svém těle necítila dobře, měla jsem diastázu a bolela mě bedra. Proto jsem na doporučení začala cvičit s Lindou. Začátek byl hodně náročný, tělo nechtělo vůbec poslouchat, břicho vůbec nefungovalo a hlavně jsem se musela naučit, si na sebe udělat přes den čas a zacvičit si. A vyplatilo se :-)

Po půl roce cvičení se mi diastáza zmenšila, záda přestala bolet, břišní svaly pracují, přemýšlím o svém těle a pohybu, který přes den dělám, tělo se chce v průběhu dne samo narovnat, při procházkách s dětmi a domácích pracích (např. žehlení, vaření) se snažím aktivovat střed těla, a nebýt zhroucená. A dokonce se těším na to, až si večer zacvičím, protáhnu se a uvolním, to se mi předtím moc nestávalo :-). A můj cíl, začít myslet více na sebe, se tímto splnil.

Samozřejmě byly chvíle, kdy se mi cvičit nechtělo, cviky mi nešly, říkala, jsem si, že to nemám šanci vše zvládnout. Ale díky Lindě a jejímu vedení, motivaci a lidskému přístupu se mi to podařilo. A za to jí děkuji a její kurzy mohu všem jen doporučit.

Adéla M., rodičovská dovolená, Zlín