Nejsem paní Linnová, ale 
 

IMG_1414 (2).JPG
IMG_1432 (2).JPG

jmenuji se Linda a  restartuji ( lat. Innova) vaše tělo.

Pilates a zdravotnímu cvičení se věnuji téměř 8 let. K body&mind cvičení jsem se dostávala postupně. Od cvičení a posilování doma, přes fitko, zpátky ke cvičení doma. Jela jsem klasiku, která na nás vyskakuje všude. Ale když nevíme opravdu jak na to, tak nemusí fungovat. Jenom vizuálně se cviky nenaučíme - potřebujeme vědět, CO cvičit, JAK cvičit a hlavně PROČ to tak cvičit.

Ráda vnímám své tělo a pocit, že se zapojují i hluboké svaly i když navenek nemusí být nic vidět.

Pevné a pružné tělo je třeba budovat z hloubky, nedá se začít od povrchu.

Se mnou se naučíte vnímat své tělo a zapojit  hlubší svalové vrstvy.

Napravíte si držení těla. Na pohled bude vaše tělo pevnější a pohybově pružnější.

Proč Pilates?

Principy

Protože je to efektivní cesta k pružnému a pevnému tělu. Zklidní se mysl a napojím se na své tělo. Vyčistím si hlavu, protože dávám pozornost sobě a svému tělu. Endorfiny se vyplavují díky hlubokému dechu, který masíruje nadledvinky. Proto se i po cvičení pilates cítím šťastněji a nabitá energií.Pilates má 8 principů, které se vzájemně doplňují a ovlivňují.
Základem je dech, pravidelný a správně vedený.
Díky preciznosti je to sice běh na dlouhou trať, ale potom se dostane krásné plynulosti pohybu.
Izolovanými pohyby získávám pružné tělo. 
Kontrola pohybu zase zaručí pevné a funkční svaly.
Vše vychází z našeho centra, které nám dává sílu a stabilitu.
Bez koncentrace se 
ovšem nebudu posouvat dál.
A v poslední řadě je pohyb rutinou, kterou miluju.

 

IMG_1427 (2)_edited.jpg

Vytrvej ve cvičení v souladu s

Volností  pohybu a  Harmonií těla a mysli
 

Můžeme se potkávat:

  • Youtube
  • Facebook Sociální Icon

odebírej  a cvič se mnou
sleduj a bav se
zapiš se a  buď v obraze

Nikdy nekončící Vzdělání

2021

  • 3D Funkce dolní končetiny - Groofy

  • Pánevní Dno -  Groofy

2020

2019 

2017 

2016 

2015 

2014 

Proč je výběr lektora důležitý?

 

U každého cvičení je třeba vybírat lektora dle vzdělání a zkušeností.

Svěřuješ mu do péče své tělo. Určitě chceš, aby bylo o Tebe co nejlépe postaráno. Stejně jako lékaře nebo fyzioterapeuta si vybíráš dle odbornosti a referencí, tak by ses měla rozhodovat i při volbě svého lektora.

To, jak s Tebou pracuje, jaké informace Ti předává, Tě může dlouhodobě ovlivnit. 

Nezapomeň, že jde o Tebe. Tlačit se do pozic, ve kterých Ti  není dobře, je zbytečné. Místo prospěchu to může být na škodu. Všímej si, jak Ti u cvičení je, jak se cítíš. Odhoď touhu jen po výkonu, cvič s respektem ke svému tělu. Neporovnávej se s ostatními, neznáš jejich cestu, kterou ušli a jak dlouho na ní jsou. Buď k sobě laskavá. I když se Ti zrovna cvičit nechce nebo jsi unavená. Využij to k relaxačním a uvolňujícím cvikům, k dechovým cvičením. Výsledek bude stejný - zrelaxovaná mysl i tělo, pocit radosti a uvolnění.

Cvič s respektem ke svému tělu!

Říkají o mně:

Po druhém porodu jsem se ve svém těle necítila dobře, měla jsem diastázu a bolela mě bedra. Proto jsem na doporučení začala cvičit s Lindou. Začátek byl hodně náročný, tělo nechtělo vůbec poslouchat, břicho vůbec nefungovalo a hlavně jsem se musela naučit, si na sebe udělat přes den čas a zacvičit si. A vyplatilo se :-)

Po půl roce cvičení se mi diastáza zmenšila, záda přestala bolet, břišní svaly pracují, přemýšlím o svém těle a pohybu, který přes den dělám, tělo se chce v průběhu dne samo narovnat, při procházkách s dětmi a domácích pracích (např. žehlení, vaření) se snažím aktivovat střed těla, a nebýt zhroucená. A dokonce se těším na to, až si večer zacvičím, protáhnu se a uvolním, to se mi předtím moc nestávalo :-). A můj cíl, začít myslet více na sebe, se tímto splnil.

Samozřejmě byly chvíle, kdy se mi cvičit nechtělo, cviky mi nešly, říkala, jsem si, že to nemám šanci vše zvládnout. Ale díky Lindě a jejímu vedení, motivaci a lidskému přístupu se mi to podařilo. A za to jí děkuji a její kurzy mohu všem jen doporučit. 

Adéla na rodičovské dovolené